Propozycje ubrań zimowych

Przyszła mama powinna unikać jakichkolwiek chorób. Jest to szczególnie istotne w okresie jesienno-zimowym, bowiem wówczas u wielu osób rozwija się przeziębienie bądź grypa. Kobiety w ciąży powinny wybierać ciepłą odzież, dzięki której nie zmarzną, nawet pomimo niskich temperatur. Dotychczas niektóre panie wybierały obszerne swetry, jednak obecna moda ciążowa zmieniła ten trend. Producenci odzieży pamiętają o potrzebach kobiet w ciąży, dlatego coraz łatwiej dostać odzież spełniającą oczekiwania przyszłych mam.

W okresie zimowych warto wybierać puchowe kurtki, które najlepiej ochraniają przed zimnem. Nie trzeba wybierać kurtek o kilka rozmiarów za dużych. W specjalistycznych sklepach można znaleźć kurtki, które są dopasowane do powiększającego się brzucha. Kurtka nie powinna krępować ruchów. Niektóre panie decydują się na zakup grubego poncza lub peleryny.

Jest to doskonała alternatywa dla wszelkich kurtek i płaszczów. Najważniejsze jest zapewnienie organizmowi ciepła w czasie ujemnych temperatur. Korzystnym rozwiązaniem jest ubieranie się wielowarstwowo na tzw. cebulkę. Dzięki temu można z łatwością dostosować się do warunków panujących w danym pomieszczeniu.

Pomimo niskich temperatur najlepiej wybierać ubrania, które wykonane są z naturalnych tkanin. Szczególnie polecana jest bawełna, len oraz jedwab. Starannie trzeba także wybrać zimową bieliznę. Warto wybierać podkoszulkę, którą można założyć pod bluzkę. Ciekawym pomysłem jest również zakładanie getrów pod spodnie.