Odzież ciążowa w pierwszym trymestrze

W pierwszym trymestrze ciąży brzuch przyszłej mamy jest zaledwie lekko zaokrąglony. Dzięki temu problem w wyborem ubrań praktycznie nie istnieje. Większość kobiet ciężarnych może w powodzeniem zakładać dotychczasowe ubrania. Niekiedy jednak istnieje konieczność zakupu odzieży w większym rozmiarze. Jakie ubrania warto kupować w pierwszym trymestrze ciąży? Przede wszystkim warto wybierać bluzki z podwyższonym stanem. Zasada ta dotyczy także sukienek.

Dzięki temu odzież nie będzie uciskać okolic brzucha, bo jest możliwe nawet w pierwszych miesiącach ciąży. Bluzki mogą mieć rozszerzany dół. Będzie to praktyczny zakup, ponieważ dzięki temu można je zakładać nawet w późniejszych miesiącach ciąży. W przypadku lekko zaokrąglonego brzucha dobrze sprawdzą się biodrówki. Ich stan kończy się pod brzuchem, dlatego są szczególnie polecane w pierwszych miesiącach ciąży. Już na tym etapie można zakupić spodnie ogrodniczki, które nieodłącznie kojarzą się z ciążą.

Niektóre panie już na samym początku ciąży decydują się na zakup o wiele za dużych rozmiarowo ubrań. Może się wydawać, że takie rozwiązanie jest praktyczne, jednak zbyt duże stroje z pewnością nie będą wygodne. Lepiej stopniowo zwiększać rozmiarówkę odzieży. Nie można przesadzać także w odwrotny sposób. Kupowanie zbyt małych ubrań nie jest korzystne dla płodu. Wybierając odzież ciążową należy zwrócić uwagę na to, czy zapewniają one swobodę ruchów.

Tylko takie ubrania nadają się dla kobiet w ciąży.