Kurtka dla kobiet w ciąży

Wybierając odzież ciążową należy zwrócić uwagę nie tylko na komfort jej noszenia, ale także na funkcjonalność. W wielu przypadkach odzież ciążowa przydaje się również po porodzie. W szczególności dotyczy to kobiet, które borykają się z nadwagą. W przypadku kurtki lub płaszczów ciążowych warto wybrać takie, które będzie można założyć w przyszłym sezonie.

Część kobiet w ciąży wybiera kurtki w większym rozmiarze. Uważają, że dzięki temu kurtka będzie odpowiednia w momencie gdy brzuch ulegnie powiększeniu. Jest to błąd, ponieważ większe rozmiarowo kurtki nie będą korzystnie prezentować się na przyszłej mamie. Co prawda będzie to dobre rozwiązanie w przypadku powiększającego się brzucha, ale mniej korzystne dla np.

ramion. W tych okolicach ciała kurtka będzie po prostu za duża. Z tego powodu warto wybierać takie kurtki, które uwzględnią zmieniające się ciało kobiet w ciąży. Można je znaleźć w licznych sklepach, które oferują ubrania dla kobiet ciężarnych.

Dodatkowo łatwo w ten sposób dobrać kurtkę, w której przyszła mama będzie wyglądać kobieco. Wiele kobiet w ciąży decyduje się na zakup kurtki puchowej. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie, bowiem tego typu kurtka jest miękka oraz wygodna, co jest szczególnie istotne w przypadku kobiet ciężarnych. Warto wybrać nieco dłuższą kurtkę, ponieważ i tak ulegnie ona skróceniu w sytuacji powiększającego się brzucha.

Alternatywnym rozwiązaniem będzie zakup płaszcza puchowego. Niektóre panie decydują się na zakup długiego trencza, który również jest wskazany w okresie ciąży.