Bielizna dla kobiet ciężarnych

Jednym z najważniejszych elementów garderoby kobiety ciężarnej jest bielizna. Należy ją dobrać szczególnie starannie uwzględniając stopniowo powiększający się biust oraz brzuch. Każdy, nawet taki sam komplet bielizny warto przymierzyć, ponieważ materiał nie może podrażniać skóry przyszłej mamy. Ponadto ważne, żeby kobieta czuła się w niej komfortowo. Wybrany model nie powinien również uciskać brzucha oraz piersi.

Najlepiej wybierać bieliznę wykonaną z materiału, który przepuszcza powietrze. Nie ma przeciwwskazań do kupna kompletu bielizny, która zawiera różne elementy ozdobne, np. kokardki lub koronkę. Wiele pań decyduje się na takie rozwiązanie, ponieważ dzięki temu czują się bardziej atrakcyjne. Najtrudniejszym zadaniem wydaje się być zakup biustonosza.

U kobiet ciężarnych biust powiększa się nawet o kilka rozmiarów. Jest to widoczne już w pierwszym trymestrze ciąży. Wówczas piersi stają się bardziej wrażliwe. W takiej sytuacji najlepiej zdecydować się na zakup biustonosza „size plus”. Dzięki niemu w miarę powiększania się biustu istnieje możliwość zwiększenia rozmiaru miseczki.

Wiele biustonoszy dla kobiet ciężarnych umożliwia również zwiększenie obwodu po biustem. Kolejną kwestią jest kupno majtek dla kobiet ciężarnych. W szczególności warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. W przypadku kobiet w ciąży najlepszym rozwiązaniem jest bawełna. Dodatkowo wskazane jest, żeby do majtek dołączony był specjalny pas, który umożliwi podtrzymanie brzucha.